Bize Ulaşın: 0216 365 78 40
info@masmakina.com
Run Flat Tekerlek

Run Flat Tekerlek, lastik kullanılamaz hale geldiğinde aracın janta monte edilen aparatla üzerinde yürüyebildiği tekerlektir.

Stratejik görevleri haiz olan Askeri, Polis , Ambulans ,İtfaiye ve Banka nakil zırhlı araçları Run Flat Tekerlek kullanmaktadır. Bir saldırıya , kazaya veya tuzağa maruz kalan zırhlı araçların, görevlerini kesintiye uğratmadan ,lastiklerin kullanılamaz hale gelmesinde bile yoluna devam etmesi ve gidebilecekleri en uzak mesafeye olabilecek en yüksek hızla gitmesi gerekmektedir Ran Flatın olmaması durumunda lastik parçalanır araç jant üzerinde kalır ve hareket edemez hale gelir.

Run Flat Tekerlek sayesinde bu mesafe 200 km ye kadar çıkabilmekte, arazi veya yol şartlarına göre, aracın hızı, 30 km/h ile 70 km/h arasında olabilmektedir. Bu da, ancak Run Flat Tekerlek ile mümkündür. Run Flat Tekerlekler dayanıklı materyalden ve üstün bir tasarımla üretildiği takdirde en iyi performansı sergiler.

Rakiplerinin aksine, Mas Run Flat üzeri lastik kaplamalı çelikten üretilmistir. Mas Run Flat celik levhalı ve dikdörtgen en kesitine haiz olacak sekilde dizayn edilmistir. Bu yapı, hafif fakat sağlam bir ürün oluşturmuştur. Mas tarafindan icat edilen celik dizayn lastik icersinde aşırı ısı artışı problemini azaltmaktadır. Mas çelik kasnak , özel tasarımımız olan Jantlarımıza, Mas Montaj Aletleri ile kolayca monte edilebilmektedir. Aşınmış Mas Kasnaklar, Jantlar deforme olmadığı sürece yenisi ile değiştirilebilmektedir.Bu da kullanım maliyetlerini azaltan önemli bir faktördür.

Mas Metal Makina Ltd.Sti. 16” ile 20” arasinda Run Flat Jant, dizayn etmiş ve üretmistir. Talep olması durumunda 20” lik ölçü 24” kadar çıkabilmektedir. 2002 ile 2011 yılları arasında Mas Metal Makina Ltd.Şti. Yemen Savunma Bakanlığına değişik ölçülerde 2580 adet Run Flat ve Jant üretip teslim etmistir.

Hareket edemeyen bir araç ancak bir hurda yığınıdır. Mas Run Flat stratejik araçlara sürdürülebilir hareketlilik ve kesintiye uğramayan görev yeteneği kazandırır.


Mas Run Flat