Bize Ulaşın: 0216 365 78 40
info@masmakina.com
Hakkımızda

Mas Metal Makina nın kurucusu Mehmet Ekrekli (1936-2010) sanayi serüvenine 1945 yılında tornacılıkla başlamıştır. Genetik olarak teknolojiye ve mühendislik mantalitesine yakın olması Onu kısa zamanda motor üzerinde uzmanlaşmaya yönlendirmiştir. Memleketinin ilk motor ustalarından olan Mehmet Bey aynı zamanda Land Rover ve BMC gibi markaların sertifikalı ustası olmuştur.

1978 Yılında İstanbul’da devam eden motor tamir ustalığının yanında yeni ürünler geliştirmek suretiyle makine ve ekipmanları üretimine de başlamıştır. Otomatik koli bantlama makinası, Tersaneye gezer vinç ve tekstil tela yapıştırma makinası gibi projeleri kendi geliştirdiği tasarımıyla üretmiştir. O dönemlerde tekstil sektörünün hızlı gelişmesi neticesinde seri üretim tekstil makinaları yapmıştır.

Gelişen dünya ve ekonomiyle beraber Makina Mühendisliği eğitimi alan ve doktorasını İngiltere’de yapan oğlu ve damadıyla beraber mesleki bilgi ve birikimlerini kurumsallaştırmaya karar vermiş ve 1995 yılında Mas Metal Makine San. Ve Tic. Ltd. Şti.ni kurmuştur.

Tamamiyle kendi geliştirdiği Motor Test Ünitesi ve dünyada ki diğer ürünlerden sağlamlığı ve kolay uygulanabilirliği ile öne çıkan Run Flat ve Jant projesiyle de ihracat gerçekleştirerek ülke ekonomisine katkıda bulunmaya devam etmektedir.

Değişmez felsefemiz Kalite ve Müşteri Memnuniyetidir...